שאיבת שומן בטכנולוגית רנוביון Renuvion

 Renuvion רנוביון, או ג'יי פלזמה – מכשיר מהפכני לשאיבת שומן

עודפי שומן יכולים להיות מטרד לא קטן והם נוטים להצטבר באזורים שונים בגוף. מקומות אופייניים הם מתחת לסנטר, בזרוע התחתונה, בבטן, במותניים, בישבן ובירכיים.
אחד האפקטים הבולטים של מצבורי שומן, הוא פגיעה בקו המתאר של האיבר וטשטושו ובעקבות כך, תרומה למראה כללי מדולדל ומבוגר יותר. לכן, אין זה פלא שניתוחי שאיבת שומן ומתיחה למיניהם, הם מבין המבוקשים בעולם ניתוחי האסתטיקה.

חשוב להבין, שיש הבדל גדול בין ניתוח שאיבת שומן לבין ניתוח מתיחה (מתיחת בטן למשל, או ניתוח למתיחת פנים ועיצוב קו הלסת) מבחינת היקף הניתוח, הסיכונים הכרוכים בו, תופעות הלוואי ודרגת הכאב לאחר הניתוח, ומשך ההחלמה.

יתרונותיו של ניתוח שאיבת שומן בהשוואה לניתוח מתיחה

שאיבת שומן היא הליך פשוט בהרבה מניתוח פלסטי להרמה ומתיחה.
כמו כן, הניתוח אינו משאיר צלקות משום שהוא אינו דורש חתכים גדולים (מבוצעים פתחי שאיבה זעירים בלבד),ולכן יש לו עדיפות מבחינה אסתטית, וגם ההחלמה ממנו קלה וקצרה הרבה יותר. רמת ההתערבות ועומק החדירה לרקמות בשאיבת השומן היא קטנה ומצומצמת בהרבה ולכן, הטיפול נחשב לבטוח יותר ורמת הסיכונים והסיבוכים בו פחותה משמעותית בהשוואה לניתוחי מתיחה מקיפים.

חסרונותיו של הליך שאיבת שומן

המטופלים המתאימים להליך ניתוחי מסוג שאיבת שומן עם רנוויון renuvion , הם  מטופלים ללא עודף משקל רב המעוניינים בהצרת היקפים, חיטוב והדגשת מבנה שרירי והדוק. ההליך מתאים לאנשים שאינם זקוקים לסילוק של עודפי שומן מאסיביים ושאינם סובלים מעודפי עור ניכרים.
הסיבה העיקרית לכך היא, שבמרבית המקרים, ירידה משמעותית במשקל הולכת יד ביד עם עודפי עור משמעותיים, שאין דרך להיפטר מהם ללא ניתוח מתיחה.
עד המצאת הרווניון, סיכון מרכזי בשאיבת שומן גדולה היה יצירת עודף עור לאחר ריקון תת העור משומן. מכשיר הרנוביון הצליח לשנות את תמונת המצב הזו ובזכותו ניתן להנות מהליך שאיבת שומן, מבלי שישאיר אחריו מראה עור רפוי ומדולדל.

מהי שאיבת שומן בטכנולוגית רנוביון?

טכנולוגיית הרנוביון (renuvion) פותחה במקור עבור פרוצדורות רפואיות בתחום האונקולוגיה, הגניקולוגיה, ועוד, תחת השם "ג'יי פלזמה" (J plasma).

מכשיר הרנוביון הביא בשנים האחרונות את אותה טכנולוגיה אל עולם הרפואה האסתטית, כך שלמעשה, הסטנדרטים הגבוהים והליך הפיתוח הקפדני של הטכנולוגיה, הנשען על מחקר מדעי מבוסס-ראיות, עומדים כעת לשירותו של מי שמעוניין בניתוח קוסמטי.
כיום, ניתן למצוא את J plasma בישראל רק אצל כירורגים פלסטיים בודדים, ודר' תמיר גיל הוא אחד מהם.

כיצד פועל המכשיר?

מכשיר הרנוביון הוא המכשיר המתקדם ביותר שקיים כיום בתחום שיפור מראה העור לאחר הליכי שאיבת השומן.
הוא משלב בין שתי טכניקות טיפול נפרדות: אנרגיית גלי רדיו (radio frequency energy או בקיצור, RF) ופלזמת הליום קרה (cold helium plasma).
שילוב זה מאפשר מתיחה והידוק משמעותיים של העור ברמת דיוק גבוהה מאד ועם זאת, מונע את הסיכון לפגיעה תרמית (כוויות) ברקמות הסמוכות לאזור הטיפול.
המכשיר משתמש בצורה עדינה של גלי רדיו, על מנת להמיר גז הליום לפלזמה קרה. התוצאה היא אנרגיה בעלת יכולת ייחודית לחמם רקמה ולצנן אותה – כמעט בו-זמנית.
גז ההליום משמש למעשה כמוליך. כמות קטנה שלו מומרת לפלזמה קרה, אשר יוצרת תיחום באזור המטופל ומוליכה אליו את אנרגיית ה-RF, המחממת את הרקמה. כאשר ידית המכשיר מועברת באזור המטופל, האנרגיה מפוזרת בצורה אחידה בשכבה התת-עורית.
תהליך זה מאפשר צריבת רקמות באופן המותאם אישית ובזמן אמת לצרכיו הייחודיים של המטופל, ומביא למתיחה של העור.
המתיחה שמבצע מכשיר הרנוביון לעור, מאפשרת למטופלים עם עודפי עור קטנים עד בינוניים להשיג תוצאות שאיבת שומן אופטימליות, מבלי לסבול ממראה עור מדולדל לאחר השאיבה.

זוהי טכנולוגיה מהפכנית, שחוסכת את הצורך בניתוח נרחב יותר, הכולל הסרת עודפי עור, במקרים שנמצאים על הגבול שבין התאמה לפרוצדורת שאיבת שומן סטנדרטית, לבין צורך בניתוח עמוק יותר, מבלי לגרוע מאיכות התוצאות.

בתמונה מודגם כי העור בצד שטופל ברנוויון (ימין המטופלת) אלסטי פחות ופחות ניתן למשיכה מכנית. זאת בזכות אפקט ההידוק המיידי של חימום העור בפלזמה. 

החלמה לאחר הטיפול
כמו לאחר כל שאיבת שומן, בימים הראשונים ישנה נפיחות (בצקת) באזור הניתוח ולעיתים גם שטפי דם. ישנם מטופלים שסובלים מכאב קל ויש כאלה שלא. במידת הצורך, משככי כאבים סטנדרטיים יעשו את העבודה.
מיד לאחר הניתוח ובמשך מספר שבועות, יש ללבוש חגורת לחץ (או חבישת לחץ), המסייעת בתהליך ההחלמה ומפחיתה את הצטברות הנוזלים. יש לבצע מסאג' לימפטי בתקופת ההחלמה הראשונית.

לפני ואחרי שאיבת שומן בטכנולוגית רנוביון Renuvion

לפני ואחרי – שאיבת שומן גב והזרקת שומן עצמי לישבן BBL (Brazilian but lift)‏

לפני ואחרי שאיבת זרועות בשיטת rebuvion

במקרה המוצג עצבתי והצרתי את הגב העליון, התחתון והמותניים וכן את הזרועות בניתוח שאיבת שומן ברזולוציה גבוהה תוך שימוש ב J plasma / Renuvion . השאיבה הינה בנפחים גדולים של 3 ליטר ומעלה והמכשור מביא להידוק של העור, כך נחסכת צלקת ״המתיחה״ המוכרת בזרוע או בגב. 

קו לסת ישר ומחודד תמיד היה סמל לנעורים וליופי. 
באמצעות שאיבת שומן מצוואר, סנטר כפול וקו לסת עיצבתי את השליש התחתון של הפנים. הידוק העור מבוצע עם טכנולוגית J Plasma / renuvion . לעיתים אוסיף שתל סיליקון בסנטר על מנת להעצים את התוצאה.

החלטתם לעשות שאיבת שומן? או אולי אתם לא בטוחים אם ההליך מתאים לכם ומתלבטים בין כמה טיפולים?
שמי
דר’ תמיר גיל ואני בוגר בית הספר לרפואה בהדסה עין כרם ומומחה בכירורגיה פלסטית אסתטית ומשחזרת מטעם המועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית ומשרד הבריאות.

אני מזמין אתכם לתאם עמי פגישת אבחון וייעוץ ולקבל את התמונה המלאה לגבי כל ההיבטים הכרוכים בטיפול ולגבי אפשרויות נוספות העומדות בפניכם.

צרו קשר:

בטלפון  050-777-8506, 050-556-8506  |  באימייל doctorgiltamir@gmail.com

לייעוץ ותיאום פגישה צור קשר ונשוב אליך בהקדם

יצירת קשר

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם