ultraformer – אולטרפורמר

מיצוק העור ללא ניתוח עם אולטרפורמר

עולם הטיפולים האסתטיים נהנה כיום מהיצע רחב מאד של אפשרויות טיפול, הן מבחינת חומרים והן מבחינת טכנולוגיות. המשמעות של מגוון האפשרויות הרחב הוא, שניתן להתאים לכל מטופלת או מטופל את השיטה המתאימה בדיוק לצרכים שלהם, למצבם האישי ולתוצאה אותה הם מעוניינים לקבל ויתרה מזאת, היום, ישנן טכנולוגיות המאפשרות להתאים את אותו טיפול עצמו באופן אישי למאפייניו של מטופל ספציפי, על ידי כיול וביצוע התאמות בהגדרות הפעולה של המכשיר.

טכנולוגיות ושיטות טיפול רבות, חדרו אל תחום האסתטיקה לאחר שפותחו במקור לצרכים אחרים, בדרך כלל, רפואיים. זהו יתרון גדול, משום שתהליכי הפיתוח, הבקרה והאישור של טכנולוגיות רפואיות לשימוש הם מחמירים וקפדניים ביותר. טכנולוגיה חדשה לא תאושר לשימוש אם לא יוכח שהיא עומדת בשורה ארוכה מאד של קריטריונים, המאפשרים לה לקבל תווי תקן שונים (של איכות ובטיחות) ואישור לשימוש מטעם משרד הבריאות.
ככל שטכנולוגיה קיימת שנים רבות יותר, כך ידוע יותר על רמת הבטיחות והיעילות שלה וכך פותחו יותר שכלולים שלה.

אחת מהטכנולוגיות המוכרות והוותיקות שהוכנסה אל תחום טיפולי האסתטיקה, לאחר ששוכללה במשך עשרות שנים למגוון שימושים וצרכים רפואיים, היא האולטרה-סאונד.

 

מה זה אולטרה-סאונד וכיצד הוא עובד?

הפירוש המילולי של "אולטרה-סאונד" הוא "על-שמע". כלומר, צלילים שנמצאים מעל לסף העליון של טווח השמיעה האנושי, או במילים אחרות, גלי קול בתדירות גבוהה יותר מאלה שהאוזן האנושית מסוגלת לעבד.

כאשר גלי קול פוגעים באובייקט כלשהו, הם מוחזרים ממנו (בדומה לכדור שזורקים על קיר וקופץ בחזרה אל ידיו של הזורק). התכונה הזו שלהם, שנקראת "הדהוד", נרתמה על ידי הטכנולוגיה לשירות הרפואה לצרכי הדמיה, וכולנו מכירים אותה בתור בדיקת אולטרסאונד, כמו זאת שעושים בהיריון ובכל איבר בגוף שמעוניינים לקבל מושג על מה שקורה בתוכו, מבלי לפגוע בשלמותו.
לגלי האולטרסאונד המשמשים לצורך ההדמיה, אין אפקט טיפולי, אך על ידי ביצוע שינויים בעוצמה שלהם, בתדירותם ובמשך הפעילות שלהם, בהתאם לרקמה אליה מכוונים אותם, ניתן לגרום להם להשפיע על הרקמה ולבצע באמצעותם מניפולציות טיפוליות על רקמות גוף שונות.
טכנולוגיית האולטרסאונד המשמשת למטרות טיפוליות נקראת HIFU, או בשמה המלא: High-intensity focused ultrasound, כלומר, אולטרסאונד ממוקד בעוצמה גבוהה.

נגן וידאו

כיצד פועלת טכנולוגיית HIFU?

HIFU  היא טכניקה טיפולית לא פולשנית, המשתמשת בגלים אולטרסוניים בלתי מייננים כדי לחמם או לצרוב רקמות וכדי להמריץ את זרימת הדם.
על מנת לאפשר את האפקט התֵרמי והמכַני שלה, הטכניקה מפיקה גלים בתדירות נמוכה ובאופן רציף (ולא בתדירות גבוהה ובפולסים, כמו בטכנולוגיית ההדמיה).
במכשירי אולטרסאונד טיפוליים, משתמשים באמצעים פיזיקליים שגורמים לגלי הקול לפגוע בדיוק ברקמה הרצויה (או בחלק מסוים ממנה), מבלי לפגוע ברקמות אחרות מסביב.

hifu ultraformer 3

עם ההזדקנות, עורנו הופך דק ויבש יותר, מתקמט ונוטה להתדלדל ולצנוח. טכנולוגיית ה- HIFU עשתה לעצמה מוניטין כשיטה טיפולית פורצת דרך ויעילה מאד, למיצוק והרמה של העור, בזכות המניפולציות שהיא עושה על העור, המעודדות חידוש של קולגן (החלבון העיקרי האחראי לבניית העור, והמקנה לו את גמישותו) ואף ממריצות את זרימת הדם אל העור ובתוכו.
מכשיר האולטרפורמר 3 הוא אחד הפיתוחים האחרונים והחדישים ביותר בזירת טיפולי ה- HIFU ומחקרים קליניים מראים שהוא משיג תוצאות טובות יותר ממכשירים מתחרים, בזמן קצר יותר, תוך גרימת אי נוחות בדרגה נמוכה הרבה יותר ומבלי להסב נזק לרקמות סמוכות.
לדוגמא, אחד הממצאים שעלו במחקרים, נוגע לטמפרטורה האופטימלית הדרושה לעידוד ייצור של קולגן בעור. זה קורה בטווח הטמפרטורה של 65-75 מעלות צלזיוס, אותה המכשיר יודע לייצר באזור הרצוי ברקמה, באופן שמכשירי טיפול אחרים אינם יודעים לעשות. מכשירים מבוססי טכנולוגיית RF למשל, פועלים על טמפרטורות נמוכות יותר (40-50 מעלות) ולכן הם יעילים פחות, בעוד שמכשירים מבוססי לייזר פועלים על טמפרטורות גבוהות יותר (של עד 100 מעלות) ולכן יש להם פוטנציאל גדול יותר להסבת נזק לרקמה.

משתנים מהותיים נוספים נבדקו במחקר קליני השוואתי מול מכשיר מתחרה, על מטופלות שעברו טיפול באמצעות אולטרפורמר 3 במחצית אחת של הפנים ובאמצעות המכשיר המתחרה במחצית השנייה של הפנים. המחקר הראה את הממצאים הבאים:

 • משך הטיפול הנדרש להשגת תוצאה דומה, או זהה, היה קצר באופן משמעותי בשימוש באולטרפורמר. הטיפול באמצעותו היה מהיר בעד 40% בהשוואה למכשיר מתחרה (כ- 20 דקות בממוצע למפגש טיפולי, לעומת כ- 40 דקות בשימוש במכשיר המתחרה).
 • דרגת אי הנוחות שחוו המטופלות כתוצאה מהטיפול היתה נמוכה משמעותית במהלך השימוש באולטרפורמר. מטופלות דיווחו על הבדל של עד 50% בין שני המכשירים.
 • האולטרפורמר דורש 25% פחות קווי טיפול לכל מטופלת על מנת לכסות את אותו אזור טיפולי. המשמעות היא, מספר טיפולים קטן יותר ועלות פחותה והרבה יותר נוחה לכיס.

מה ניתן להשיג באמצעות טיפול באולטרפורמר 3?

מיצוק, מתיחה, החלקה והרמה של העור בפנים ובגוף וסילוק מצבורי שומן עקשניים, ללא ניתוח:

 • הצערת הפנים והצוואר
 • הרמת גבות
 • החלקת קמטים: בצדי העיניים, סביב הפה, קמטי זעף, קמטי מריונטה
 • הרמת לחיים
 • טיפול בסנטר כפול
 • מיצוק והחלקה של עור בכל הגוף: בית שחי, זרועות, מחשוף, בטן, מותניים, ירכיים, ברכיים ושוקיים.

היתרונות של אולטרפורמר 3

 • טיפול לא פולשני, שאינו כרוך בחדירה מכשירנית לעור.
 • רמות אי נוחות וכאב מינימליות (עד בכלל לא).
 • מספר טיפולים קטן מאד. 1-3 טיפולים בממוצע להשגת התוצאה הרצויה ובמקרים רבים, שיפור ניכר לעין כבר מהטיפול הראשון.
 • הגעה לתוצאות המצופות כבר תוך 3 חודשים מתום הטיפולים והשפעה מתמשכת גם לאחר מכן.
 • הגבלת תופעות לוואי לא רצויות למינימום. לרוב, תופעות הלוואי באות לידי ביטוי באדמומיות קלה שחולפת תוך מספר שעות לאחר הטיפול, נפיחות קלה ותחושת עקצוץ במשך מספר שבועות לאחר הטיפול, ובמקרים מסוימים, שטפי דם ותחושה מופחתת באזור הטיפול, שצפויים לחלוף תוך 2-4 שבועות.
 • מתאים לכל הגוף ויעיל באותה מידה לטיפול באזורים קטנים וממוקדים ולשטחים נרחבים יותר.
 • מאפשר לטפל בבת אחת בכל הפנים, או בכל הגוף (מפגש טיפולי בו מטפלים בכל הגוף נמשך 40-60 דקות בלבד).
 • בעל רמת בטיחות גבוהה מאד.
 • מאפשר חזרה מידית לשגרת היום-יום.
 • מתאים לכל סוגי העור.

אם את או אתה מחפשים מענה טיפולי לא כירורגי למיצוק ומתיחה של העור, מכשיר ה- Ultraformer III  יספק לכם את הפתרון האולטימטיבי.
שימו לב, שלא פחות חשוב מהמכשיר עצמו, הן הידיים שבהן הוא נמצא. לכן, הקפידו לבחור ברופא שתוכלו לסמוך עליו בראש שקט ולדעת שאתם נמצאים בידיים טובות.

לפני ואחרי טיפול באולטרפורמר – ultraformer

שמי דר’ תמיר גיל ואני בוגר בית הספר לרפואה בהדסה עין כרם, מומחה מנוסה בכירורגיה פלסטית אסתטית ומשחזרת מטעם המועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית ומשרד הבריאות, וחבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. מאחוריי ניסיון של אלפי ניתוחים פלסטיים בכל התחומים ופרסומים מדעיים בכתבי עת מקצועיים בעלי שם עולמי.

לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון, צרו קשר:

בטלפון  050-777-8506, 050-556-8506  |  באימייל doctorgiltamir@gmail.com

יצירת קשר

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם