טלפון
התקשר/י עכשיו 050-7778506‬

בתהליך ההתבגרות חווים הפנים תהליכי הזדקנות הכוללים: רפיון עור, צניחה של מדורי שומן וטשטוש קו הלסת, מופיעים קפלים עמוקים בצדיי הפה (קפלים נזולביאלים), הופעת רצועות אורכיות בצוואר ואובדן נפח בפנים.

בניתוח מתיחת פנים אני מהדק את העור, ומחזיר למקומם את המבנים העמוקים באזור הלחיים, קו הלסת והצוואר וכך מצעיר את הפנים באופן משמעותי.

בניתוח מתיחת פנים אני נוהג לשלב פרוצדורות נוספות המשפרות את מראה הפנים לאורך זמן לרבות ניתוח עפעפיים עליון / תחתון, הזרקת שומן עצמית, שאיבת שומן מהצוואר, הרמת גבות ועוד, על מנת להעלים סמני הזדקנות בולטים כמו גבה שמוטה, עודף עור בעפעף וכו'

מטרת הניתוח: 

מטרת הניתוח הינה להחזיר למקומם את המבנים העמוקים של הפנים הגורמים לצניחה בעיקר באזור קו הלסת והצוואר, להדק את עודפי העור בפנים וכן להסיר שומן בצוואר במידת הצורך.

הניתוח מבוצע בנשים וגברים לרוב מעל גיל 40, בהתאם למידת צניחת העור והפנים.

מגבלות הניתוח:

  • ניתוח מתיחת / הרמת פנים אינו מטפל באיכות עור ירודה, כלומר אינו פותר קמטוטים עדינים ושינוים פיגמנטרים / כתמי שמש בעור. קמטים סביב הפה לא ישתפרו ויש לטפל בהם בפילינג כימי / לייזר / שיוף / הזרקות וכו. פעולת הפילינג שמטרתה טיפול בכתמים וקמטוטים עדינים יכולה להתבצע תקופה טרם או אחרי ניתוח פנים ומשלימה את תוצאותיו.

 

  • חשוב להבין כי הניתוח מצעיר את הפנים באופן משמעותי ותוצאותיו ארוכות טווח, אולם אין הניתוח עוצר את תהליך ההזדקנות, ותהליכים טבעיים של התרופפות העור אחרי הניתוח הינם אינדיבידואלים בהתאם לאיכות עור, הגנטיקה, חשיפה לשמש, עישון  ובריאות המטופל/ת.
  • דע/י כי מיד בתום הניתוח העור הדוק מאוד וצפוי להתרופף מעט בחודשים הראשונים אחרי הניתוח. התוצאה הסופית תתקבל אחרי מספר חודשים

פגישת ייעוץ טרום הניתוח

בבדיקה טרום ניתוח אבדוק את פניך ואעריך את מידת צניחת מבני הפנים וריפיון העור. אתאים עבורך את שיטת הניתוח ופעולות קטנות נוספות שיש מקום להוסיפן בעת ניתוח פנים כגון ניתוח עפעפיים עליון / תחתון, הזרקת שומן עצמית, שאיבת שומן מהצוואר, הרמת גבות ועוד.

נבצע תאום ציפיות, אבקש שתסביר/י ותצביע/י על האזורים הבעייתיים בעינך ושאותם תרצי לשפר, כך אוכל להבין את שאיפותיך ולהגדיר עבורך אילו תוצאות מקוות הינן ריאליות ואילו אינן. כמו כן אוכל להציע פתרונות נוספים.

עליך להבין כי האפקט המשמעותי ביותר של ניתוח מתיחת פנים הינו בעיקר באזור קו הלסת והצוואר. על מנת לדמות תוצאת ניתוח מתיחת / הרמת פנים, שבי מול מראה, הניח/י אצבעות בצד הלחיים וזווית הלסת ומתחי את הפנים כלפי מעלה והצידה בזווית של 45% .

אנא צייני בפני במידה וקיימות מחלות או מצבים רפואיים לרבות אלרגיה, נטילת תרופות קבע ובעיקר עישון.

מהלך הניתוח

הניתוח מבוצע בהרדמה כללית או בהרדמה מקומית עם טשטוש עמוק.  בניתוח אני מרים את עור הפנים, מהדק את המבנים העמוקים של הפנים באזור לחי, קו לסת וצוואר ומסיר את עודף העור. במידת הצורך נשאב שומן מאזור הצוואר / פימה צווארית.

בניתוח מתיחת פנים ללא מצח הקרוי לעיתים מתיחת פנים "מיני" מתיחת פנים, ממוקם החתך בגבול פאה, קדמת האפרכסת, בחלקה האחורי של האפרכסת ובקו השיער בעורף. קו החתך מממוקם כך שכולו נמצא בגבולות מבנים אנטומים וכך מוסתרת / מטושטשת הצלקת.

לרוב יושארו נקזים שהינם צינוריות המנקזות הפרשה מאזור החתך למשך יום - יומיים , ויוסרו על ידי במרפאה / מחלקה.

מהלך ההחלמה

החלמה ראשונית מניתוח מתיחת / הרמת פנים הינה כ 10-14 יום. צפויים סימני ספיגת שטפי דם ובצקת אשר נעלמים תוך מספר ימים. אופן ההחלמה הינו אישי בהתאם לבריאותך וסוג העור.

בניתוח יישארו נקזים אשר מנקזים דם והפרשות מאזור החתך, ויוצאו על ידי יום - יומיים אחרי הניתוח.

תופעות לוואי מידיות:

שטפי דם / כתמים הדומים לאלו המופיעים אחרי חבלה, בצבע אדמדמם ובהמשך ירקרק צפויים בשבוע עד שבועיים אחרי הניתוח. 

בצקת / נפיחות תחלוף ברובה תוך כשבוע עד שבועיים.

צפויה ירידה בתחושה בעור הפנים קדמית לאוזניים, אשר תתאושש במשך מספר שבועות עד חודשים.

בקו החתך צפויה צלקת, דר' גיל ממקם את הצלקות , בגבולות האוזן, עורף קדמי והפאה, בקו שאינו רצוף ובאופן המוסתר ביותר הניתן .  לרוב צלקות אלו עדינות ודקות.

סיבוכים אפשריים: 

דימום , בשעות אחרי הניתוח הדורש הלחמת כלי הדם ועצירת הדימום.

המטומה - הצטברות של דם תת עורי, לעיתים מחייבת ניקוז, עלולה לעכב ולהקשות ריפוי.

אובדן חלקי של עור  - נמק עכב העדר אספקת דם טובה לעור, לרוב באזור ממוקד בקו החתך. בניתוח מופרד חלק מהעור מאספקת הדם מהעומק, על מנת לקדמו ו"למתוח" את העור. לעיתים חלק מהעור בעיקר במידה ונתון תחת מתח רב ובמיוחד באוכלוסיית מעשנים/נות עלול לאבד את חיוניותו. הריפוי ממושך בטיפול בהחלפות חבישה מקומיות עד החלמה .

זיהום - בעיה נדירה אחרי מתיחת פנים, לרוב ניתנת לטיפול אנטיביוטי בלבד.

פגיעה בעצב תחושתי - במידה ומתרחשת ישנה ירידה בתחושה באזור האפרכסת.

פגיעה עצבית מוטורית הינה נדירה.

עור פניך ימשיכו להיות מושפעים מגורמים גנטיים וסביבתיים כגון עישון, חשיפה לשמש, פעילות גופנית/העדרה, תזונה וכו' משך הזמן בו תיהני ממתיחת הפנים תלוי בגורמים הנ"ל ואינו ניתן לחיזוי.

טרם פגישת הייעוץ אנא קרא/י טופס הסכמה 

מטופלים רבים אשר שוקלים ניתוח עשויים למצוא צילומי "לפני" – "אחרי" מאוד שימושים ועשויים ללמוד על תוצאות אפשריות, מיקום צלקות ואופיין. ידע זה יאפשר לך לנהל שיח פורה ויעיל יותר עמי בפגישת הייעוץ. התמונות להלן מפורסמות לאחר מתן רשות המטופלות

ozio_gallery_nano