מתיחת זרועות

מידע על ניתוח מתיחת זרועות

מתיחת זרועות היא ניתוח שבו מסירים עודפי עור ושומן מאזור הזרועות. מדובר באזור בו נוטים להישאר עודפי עור גדולים אחרי ירידה משמעותית במשקל, למשל בעקבות דיאטה חריפה או ניתוח בריאטרי, וכמו כן נוצרים עודפים כאלו עם הגיל ובהתאם לגנטיקה ולאורחות החיים של האדם. את התוצאות של ניתוח מתיחת זרועות ניתן לראות עד מהרה, אולם התוצאות האופטימאליות נראות כעבור כחודשיים וחצי, ואילו הסופיות נראות רק לאחר כשנה. הן ניכרות במראה זרועות מתוחות ונאות יותר ללא מצבורי עור מתדלדלים.

עודפי עור באזור הזרועות הם תופעה נפוצה ומוכרת למדי, העשויה להעיב על איכות החיים, לגרום אי נעימות ובעיקר להשפיע על הפן האסתטי וההרגשה הנלווית אליו. כך למשל, אנשים הסובלים מעור דולדל באזור הזרועות נמנעים לא פעם מלבוש החושף אותן, בין אם מדובר בחולצות קצרות שרוול, בגופיות, לבוש עם כתפיות, בגדי ים וכדומה. ניתוח מתיחת זרועות בא לתת מענה לסוגיה זו.

כיצד מתכוננים לניתוח

המרכיב המרכזי של ההכנה לניתוח הינו פגישה עם ד"ר תמיר גיל. בפגישה יבחן ד"ר גיל את מצב הזרועות ויסביר למטופל/ת האם יש צורך בהסרה של עודפי עור בלבד, או שמא יש צורך לבצע גם שאיבת שומן. בנוסף, ד"ר גיל ישמע את הציפיות והרצונות של המטופל/ת ויסביר על התוצאות האפשריות מהניתוח, תוך תיאום ציפיות. כמו כן תיערך בדיקה ויילקחו מדדים המשתנים ממטופל למטופל לפי ההיסטוריה והמצב הרפואי והיבטים נוספים. ד"ר גיל גם יסביר אודות מהלך הניתוח הצפוי, סיבוכים וסיכונים אפשריים, מהלך ההחלמה, ובנוסף יספק הנחיות להיערכות לקראת הניתוח. ההנחיות הבסיסיות כוללת הפסקה מוחלטת של עישון לפחות חודשיים בטרם הניתוח, הפסקת נטילה של תוספי מזון העלולים להפריע לקרישת דם, והפסקה של נטילת תרופות נוגדות קרישת דם בתיאום מול הרופא המטפל בכם.

הניתוח עצמו

מתיחת זרועות אינה נחשבת לניתוח מורכב במיוחד, אולם היא מצריכה כמובן הכשרה, ניסיון ומיומנות גבוהה מצד המנתח על מנת שהצלקת שתישאר תהיה קטנה ונסתרת ככל האפשר. במידה שיש צורך בשאיבת שומן, בתחילת הניתוח יבצע ד"ר גיל חתך קטן ויזריק דרכו תמיסה פיזיולוגית שתקל על השאיבה, ומכאן ממשיכים לשאיבה של עודפי השומן באמצעות קנולה. לאחר מכן עובר ד"ר גיל לכריתה של עודפי העור דרך חתך העובר לאורך החלק הפנימי של הזרוע. לכן אחרי הניתוח נותרת צלקת לאורך החלק הפנימי של הזרוע ולעיתים נדירות צלקת   באזור בית השחי. יש לציין כי הניתוח כולו נמשך כשעתיים. במרבית המקרים, אין צורך באשפוז לצורך השגחה.

ד"ר גיל מלווה את המטופלים לכל אורך הדרך באופן קרוב ואישי, החל מהפגישה הראשונה וההסברים, ועד למהלך ההחלמה ומעקב אחר התוצאות. לקבלת פרטים נוספים על ניתוח מתיחת זרועות, ולקביעת פגישה עם ד"ר גיל, הנכם מוזמנים לפנות לטלפון 050-7778506.

דוגמא לניתוח מתיחת זרועות:

לייעוץ ותיאום פגישה צור קשר ונשוב אליך בהקדם

יצירת קשר

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם