מהו ניתוח מוס / מוז (MOHS) ?

ניתוח מוס (MOHS) הינה שיטת ניתוח ייחודית אשר הוכחה כיעילה לטיפול בסרטן העור! לניתוחי מוס (MOHS) שיעור ההצלחה הגבוה  משאר הטיפולים הקיימים לסרטן העור ולמניעה של חזרת הגידול. ניתוח מוס יעיל בגידולים מסוג BCC (קרצינומה של תאי הבסיס) ו SCC (קרצינומה של תאי הקשקש).

עקרונות השיטה פותחו ע"י ד"ר פרדריק מוז מאוניברסיטת וויסקונסין שבארה"ב בשנות השלושים של המאה הקודמת. בזכות שילוב טכנולוגיה של עיבוד רקמה קפואה בטמפרטורה נמוכה מאוד המאפשרת קבלת פענוח פתולוגי מיידי הפכה השיטה לפתרון המוביל בטיפול בסרטן העור.

ניתוח מוס (MOHS) מיוחד ושונה משאר טכניקות הניתוח בכך שהוא מאפשר בדיקה מיקרוסקופית מיידית ושלמה של כל שוליה של רקמת הגידול שהוסרה במעבדה הסמוכה לחדר הניתוח. הרקמה מאוירת ובמידה ונמצאת שארית גידול בהיקף או בעומק הסרתו מתבצעת מייד ומונחית ע"י המיקום באיור עד ריפוי שלם בו ביום. בטכניקת ניתוח זו מובטחת בסבירות גבוהה הסרת כל שורשי ושלוחות הגידול באופן מלא תוך כריתת עור מינימאלית.

אין צורך לטפל בכל סרטני העור בניתוח בשיטת מוס (MOHS). שיטה זו שמורה לגידולים בעלי גבולות לא ברורים, לגידולים שהופיעו שוב לאחר טיפול / ניתוח קודם, גידולים שהם מטבעם בעלי סיכון מוגבר במיוחד לחזרה או גידולים הממוקמים באזורים בהם מבחינה קוסמטית נדרש שימור מרבי של עור בריא כדי לאפשר שחזור מלא ומבלי לגרום להיווצרות פגמים אסטטיים קשים בעקבות כריתת הגידול. הניתוח מבוצע על ידי רופאים שהם בעלי הכשרה מתאימה בפתולוגיה של העור ואשר עברו הכשרה לביצוע ניתוחי מוס (MOHS). הניתוח מבוצע באמצעות מעבדה מיוחדת הצמודה לחדר ניתוח ומאפשרת את בדיקת הרקמה בשילוב עם צוות אחיות ומעבדה מיומן.

לייעוץ ותיאום פגישה צור קשר ונשוב אליך בהקדם

יצירת קשר

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם