הרמת גבות

עם תהליך ההתבגרות צונחת הגבה הצדדית וגורמת למראה עייף וכבויי. ניתוח הרמת גבות הינו הליך קצר אשר מטרתו הרמת הגבה למיקומה הטבעי והמחמיא. ניתן לשלב ניתוח הרמת גבות עם  ניתוח עפעף עליון וכך להשלים מראה ה"פותח" את העין ומצעיר את מראה העין כולה.   פעולות אלו נלוות לעיתים קרובות  לניתוח מתיחת פנים.

הרמת הגבה הצדדית ללא ניתוח ניתנת לביצוע באמצעות טיפול בבוטוקס המחליש זמנית את השריר הממוקם לצד זווית העין החיצונית ( האפקט הינו זמני ל כ 3.5-4 חודשים) או על ידי החדרת חוטים נספגים (משך האפקט כשנה עד שנה וחצי).

מטרת הניתוח:  

מראה אסתטי של הגבה הינו מראה בו חלקה הצדדי של הגבה (הקרוב לרקה) גבוה מחלקה הפנימי (הקרוב לאף).  בנוסף הגבה צריכה להיות ממוקמת בגובה רכס העצם בגבול ארובת העין ולא נמוך לו.  

על מנת לדמות בקירוב את התוצאה הסופית, הביט/י במראה ומשוך/משכי עם האצבע את הגבה הצדדית כלפי מעלה והצידה.  אם הגבה כולה ממוקמת בגובה נמוך לרכס העצם בגבול הארובה, יש להרים את מבנה הגבה כולו ולא להסתפק בהרמת צד הגבה בלבד. חשוב להבין את מגבלות הניתוח – הרמת הגבה אינה מיועדת לטיפול בקמטים לצד העיניים, לטיפול בקמטים רוחביים במצח או להסרת עודפי עור בעפעף עליון.

פגישת ייעוץ טרום הניתוח:

בבדיקה טרום ניתוח אעריך את מידת צניחת הגבה ביחס לרכס עצם הארובה וצניחת הגבה הצדדית ביחס לגבה הפנימית. כמו כן אעריך את מידת עודף העור בעפעף עליון והתאמתך לניתוח משולב של הסרת עודפי עור מעפעף עליון והרמת גבות. אתאים עבורך את שיטת הניתוח.

במידה וצניחת גבות לא תתוקן בניתוח הרמת גבות, הרי שאפקט ניתוח עפעפיים עליונים לא יהיה מקסימלי – ייוותרו קפלי עור עכב הגבות הצנוחות.

נבצע תאום ציפיות, כך אוכל להבין את שאיפותיך ולהגדיר עבורך אילו תוצאות מקוות הינן ריאליות ואילו אינן. כמו כן אוכל להציע פתרונות נוספים.

אנא ציין/צייני בפני במידה וקיימות מחלות או מצבים רפואיים לרבות בעיות עיניים ידועות כגון יובש וכן ציין/צייני בפני אלרגיה לתרופות, נטילת תרופות קבע ועישון .

מהלך הניתוח:

מטרת הניתוח הינה העלאת הגבה הצדדית בכיוון המסומן בחץ הכחול. ההבדל בין הטכניקות השונות לניתוח הרמת גבות קשור במיקום החתך. במקרה בו מבוצע גם ניתוח מתיחת עפעף עליון עם צניחה קלה/בינונית של הגבות ניתן לבצע את הרמת הגבות דרך החתך בעפעף – זאת ללא צלקות נוספות כלל ! .

במידה ולא מבוצע ניתוח עפעף עליון או במקרים של קיום עודף עור באזור הרקה הצדדית אעדיף לבצע את ההרמה דרך חתך מאחורי גבול השיער ברקות (המסומן בצבע ירוק) או ממש בגבול השיער, צלקת זו מוסוות היטב ואינה בולטת לעין. במטופלים עם קפלי עור ניכרים במצח (לרוב גברים) ניתן למקם באופן מוסווה את החתך באחד מקפליי הרוחב במצח (חתך המסומן בצבע סגול) או מיד מעל הגבה (חתך המסומן בצבע תכלת).  

החלמה:

מיד אחרי הניתוח יש להקפיד על מנוחה עם ראש מורם על כרית, קירור האזור עם רטיות קרות (קומפרס קר), ובימים הבאים למרוח משחה אנטיביוטית בחתך. ניתוח הרמת גבות ללא ניתוח נוסף כגון מתיחת פנים אינו מחייב אשפוז וניתן להשתחרר ביום הניתוח.  במידה והינך מטופל/ת בתרופה ליתר לחץ דם יש להקפיד על המשך טיפול ואיזון לחץ הדם בטרם ואחרי הניתוח. צפוי כי יראו סימני שטף דם מקומי ושינויי צבע הדומים לשינוי צבע העור במקרה של חבלה (ראשית צבע אדום , אח"כ ירקרק ואז צהבהב אשר יעלם בהדרגה). צפויה בצקת / נפיחות בעפעפיים, מרבית הסימנים והבצקת יסוגו תוך כ 7-10 ימים. יש להימנע מספורט בשלושת השבועות הראשונים אחרי הניתוח.

צלקות הניתוח הינן עדינות מאד בדרך כלל ומטשטשות באופן משמעותי תוך מספר חודשים.

משך אפקט הרמת גבות תלוי בגורמים רבים שאינם תלויים בניתוח כגון טיב העור, עישון, נזקי שמש, מצב בריאותי כללי, תרופות ועוד.

טרם פגישת הייעוץ אנא קראי את טופס ההסכמה לניתוח הרמת גבות.

 תופעות נוספות העשויות להיות אחרי הניתוח:

  • א-סימטריה
  • זיהום
  • בעיית ריפוי פצע

תופעות נדירות:

  • דימום מיד אחרי ניתוח המחייב עצירת דימום בחדר ניתוח
  • נשירה של שיער בקו החתך מאחורי קו השיער ברקה
  • פגיעה עצבית מוטורית במצח
לייעוץ ותיאום פגישה צור קשר ונשוב אליך בהקדם

יצירת קשר

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם