הסרת קמטים בפנים

בעיני רבים מהווים הפנים את כרטיס הביקור של האישה והגבר, בעיקר בעולם המערבי ובעולמות האורבניים המודרניים בהם אנו חיים. אנחנו מטפחים אותם, משקיעים בהם, מטפלים בהם על בסיס יומיומי ועוד. כאשר הגוף והגיל עושים את שלהם, כמו גם חשיפה לשמש, והשנים מביאות את עור הפנים לעייפות הסממנים לא מאחרים לבוא. הסממנים באים לידי ביטוי אם בנגעים שונים (רובם שפירים) או בהתרבות של קמטים על הפנים.

כולנו רוצים להיראות צעירים ומנסים להילחם בסימני הגיל, חלק גדול מהציבור בישראל לא מוכן להשלים עם אותם סממנים ומבצע פעולות אסתטיות ורפואיות להורדתם או להסתרתם. מאות מכונים אסתטיים וקליניקות רפואיות קמו בשנים האחרונות לטיפולים של אנטיאייג'ינג ולטיפולי עור. לצערנו, חשוב מאוד לציין שחלק גדול מאותם מוסדות אינם מוכרים ע"י משרד הבריאות, לא מאוישים באנשי מקצוע והשוק למעשה פרוץ.

טיפולי מתיחת פנים, טיפולים להעלמת קמטים או נגעים בפנים צריכים להיעשות ע"י אנשי מקצוע מוסמכים, רופאים שעברו הכשרה מתאימה ועושים שימוש במכשור טכנולוגי שעבר אישור של המוסדות הרלוונטיים (FDA האמריקאי ואישור משרד הבריאות הישראלי).

איך נוצרים קמטים

אי אפשר להעלים קמטים לאלתר, ניתן להעלים קמטים לתקופה ארוכה (של כמה שנים), תהליכי התבגרות והזדקנות לא נעצרים ודורשים טיפולים חוזרים מידי כמה שנים, כל אחת ואחד לפי מצב פניו וקצב ההתבגרות שלו או שלה.

ישנם סוגי קמטים רבים: קמטי הבעה, קמטי גלים במצח (בשלב מוקדם טיפול בבוטוקס ובשלב מתקדם באמצעות ניתוח מתיחת מצח או בזריקות היאלורוניות), קמטי מצח כתוצאה מהשמש, קמטי "גלבלה" (האזור שבין שתי הגבות, נתין לטיפול במספר דרכים- בוטוקוס או חומצה היאלורונית), "רגלי עורב" (צידי העיניים)- קמטים מאוד שכיחים שגם בהם ניתן לטפל במגוון טכניקות ללא ניתוח, קמטים בקדמת האוזן, צידי האף, קמטים סביב העיניים, קמטים כתוצאה מעישון (בעיקר נשים מעשנות).

קיימים עוד סוגים רבים של קמטים כאשר לכל קמט יש מאפיינים משלו ודרכי טיפול אפשרויות.

בתהליך ההתבגרות שלנו עוברות הפנים של הגבר והאישה תהליכי הזדקנות שונים:

א. דלדול של נפח.

ב. צניחה של העור ומבנים אנטומים עמוקים.

ג. מתקיימת ירידה של איכות העור- הופך דק וגמישותו פוחתת.

ד. ירידה באיכות של החומצה ההיאלורונית המיוצרת בגוף- למעשה החומצה מאבדת חלק משמעותי

    ביכולתה לספוח מים ולהחזיקם.

בנוסף לקמטים, ישנם נגעי עור הדורשים טיפול: שרכי עור/ פפילומות / skin tag / xanthelasma / קסנטלזמה / פיברומה/ שומות / קרטוזיס.

 

הצערת עור הפנים- איך להעלים קמטים בפנים

הטיפול בקמטים נגזר ממיקום הקמט ומחומרתו (סוגו או עומקו). ישנם דרכים רבות לטיפול, חלקם באמצעות טכנולוגיות פולשניות- ניתוחיות אך חלקם הגדול לא מחייב ניתוח.

  1. ניתן לעשות שימוש במילוי- בוטוקס. פרטים נוספים אודות שיטה זו ניתן לראות בלינק הבא. דוקטור גיל משלב טיפול בסקינבוסטרס – הזרקה עדינה במספר רב של מוקדים בעור הפנים. הזרקה זו משיבה לעור את הלחות והמראה חיוני, מאפשרת מראה עור זוהר ומטפלת בקמטוטים העדינים.
  2. שימוש בחומצות היאלרוניות- שימוש בחומר טבעי הנמצא בגופנו ומופק בתהליך ייחודי של הנדה גנטית. בקליניקה של דוקטור גיל עושים שימוש רק בחומרים שעברו אישור ובקרה של ה-FDA האמריקאי, משרד הבריאות הישראלי, רשויות התקינה באירופה ( CE)  ואף של ה-FDA הקנדי.
  3. טכנולוגיית הננו פלסמה הייחודית– אחד המקומות הבודדים בישראל בהם עושים שימוש בטכנולוגיה המתקדמת ביותר בעולם איתה ניתן לבצע מגוון רחב של טיפולים אסתטיים באופן בטיחותי ביותר ללא כאב. הטכנולוגיה ידידותית ואינה פולשנית, לא מצריכה ניתוח ונעדרת תופעות לוואי.

התהליך הרפואי מתחיל ביצירת אפקט של אידוי העור העליון בלבד (האפידרמיס) שאינו חודר את שכבת העור העמוקה.

  1. קיימות טכנולוגיות נוספות לטיפול בקמטים, כולל מילוי קמטים בהם מטפל דוקטור גיל במרפאה שלו:

א. רטין A-  לטיפול בקמטוטים ובאקנה ולהבהרת כתמי פיגמנטציה.

ב. ויטמין C-  מפחית כתמי פיגמנטציה, משפר את מראה הקמטוטים ומעכב את הזדקנות העור.

ג. קלציום הידרוקסילאפטיט (רדיאס)- מטפל בקמטים שבחלק התחתון בפנים, וקמטים עמוקים להחזרת הנפח.

ד. פילינג ושיטותיו השונות-לעור שמן, אקנה, טיפולי אנטי אייג'ינג וכו'.

דוקטור גיל תמיר

טיפול בקמטים חוצה גיל ומגדר, נשים וגברים מגלים חשיבות בנראות עור הפנים שלהם ושאיפתם להיראות צעירים ורעננים לגיטימית ואינה נחלתם של עשירי החברה בלבד. הטיפולים כיום נגישים ושפויים מבחינת טווחי המחירים.

ד"ר גיל הינו בוגר בית הספר לרפואה בהדסה ירושלים אשר ביצע התמחות בכירורגיה פלסטית בבי”ח כרמל (חיפה), כמו כן הוא חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית.

המרפאות הפרטית שלו נמצאות בחיפה וקריית מוצקין:

  1. חיפה: בי״ח אלישע , מרפאות חדר 301
  2. קריית מוצקין, שד׳ ירושלים 1, מתחם כורדני, בניין C, קומה 1.

המרפאה בהסדר שב״ן לאומית, ביטוחי- הפניקס,מנורה, כלל ואיילון וכן בהסדר לניתוחים פלסטים אסתטיים למבוטחי מכבי שלי.

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בכל שאלה וצוות המרפאה ישמח לסייע.
ניתן לפנות אלינו בטלפון 050-7778506.

לייעוץ ותיאום פגישה צור קשר ונשוב אליך בהקדם

יצירת קשר

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם