מהו מהלך ההחלמה לאחר ניתוח ה – מוס (MOHS) ?

  1. לאחר סיום הניתוח המטופל יקבל מכתב מסכם ובו פרטים על מהלך הניתוח והנחיות להמשך טיפול ו/או מעקב. על המטופל לקבוע תור לביקורת רפואית והוצאת התפרים במרפאת האם או במרפאתי לאחר 7-14 יום בהתאם להנחיות בתום הניתוח.
  2. במידת הצורך המטופל ימשיך במעקב אחר פצע הניתוח במרפאה. ברוב המקרים, מעקב כזה לא יידרש והחולה יוזמן למעקב מאוחר וסיכום של תוצאות הניתוח לאחר מספר שבועות.
  3. בהעדר סיבוכים, פצע הניתוח צפוי להחלים בתוך 2-3 שבועות ממועד הניתוח. יחד עם זאת, מקום הניתוח והצלקות ממשיכים להשתפר ולהתארגן עד שנתיים מהניתוח, כאשר קצב השיפור מהיר במיוחד בחודשים הראשונים.
  4. למטופלים הנוהגים לעשן – חשוב מאוד לא לעשן בתקופה המיידית שלאחר הניתוח למשך ה- 7-10 ימים הראשונים לכל הפחות. עישון בתקופה זו מגדיל הסיכון למתלה העור הסוגר את פצע הניתוח ומוריד את הסיכוי להחלמה טובה של הפצע.
  5. בתקופה המיידית שלאחר ריפוי החתך ולפחות למשך שנה וחצי אחר כך, יש להקפיד על שימוש במסנני קרינה (SPF > 15) ולהימנע ככל האפשר מחשיפת אזור הניתוח והצלקת לשמש ישירה. 6
  6. חשוב לזכור שהגורם העיקרי לסרטן העור היא השמש, וגורם מחמיר משמעותי נוסף הוא עישון. חולים שכבר סבלו מסרטן עור מועדים במיוחד לפתח גידולים נוספים. לכן מומלץ להימנע ככל האפשר משיזוף, להקפיד על שימוש יום יומי וקבוע במסנני קרינה ולהתמיד במעקב אצל רופא עור קבוע שידאג לטיפול מוקדם בכל נגע מקדים סרטן.

 

 

מתי לפנות לעזרה רפואית אחרי ניתוח?

 

בעיות אפשריות אחרי ניתוח:

  1. כאב שמתגבר ולא מגיב למשככי כאבים קלים.
  2. נפיחות מוגברת.
  3. דימום שלא מפסיק לאחר לחיצה ישירה על מקום הניתוח במשך 20 דקות.
  4. חום מעל 38 מעלות צלזיוס.

במקרים אלו יש לפנות אלי מיידית, טל' 050-7778506 .
דר' תמיר גיל

לייעוץ ותיאום פגישה צור קשר ונשוב אליך בהקדם

יצירת קשר

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם