טלפון
התקשר/י עכשיו 050-7778506‬

נשים הסובלות מחזה גדול, כבד ונפול עלולות לחוות כאבי גב, סימני מתיחה, דלקות בקפל העור מתחת לשד, מחריצי רצועות החזיה בכתפיים וכן מתחושת בושה בחברה ופגיעה בתדמית הגוף.

שביעות הרצון בקרב נשים שעברו ניתוח הקטנת שדיים גבוהה ביותר למרות צלקות הניתוח (הממוקמות בהיקף העטרה, קו אנכי וקפל תת שדי). השפעת הניתוח על מידת נשיאת המשקל והשיפור החיובי בתדמית הגוף הינם מידיים.

 מטרת ניתוח הקטנת שדיים:

בניתוח הקטנת שדיים מוסרות רקמות עור ובלוטת שד כך שהשדיים קטנים ומורמים באופן משמעותי וכך מתקבל שד פרופורציונלי ומחמיא לגוף.

שיחת הייעוץ:

שיחת הייעוץ חשובה לשנינו.

מבחינתך: בשיחה תסבירי לי, מה בדיוק מפריע לך, איזה שינוי תרצי בשדיים ועל מה את חולמת. ניתן לצרף לשיחה אדם קרוב ותומך. ננסה לבצע התאמת ציפיות. את תבהירי לי באיזו מידה תרצי שהשד יקטן, כלומר לאיזו מידת חזייה תרצי להגיע. חשוב להבין כי לא ניתן להקטין שד ענק למידה קטנה מאוד וכי ההקטנה מתבצעת תוך התחשבות באספקת הדם לרקמות. כמנתח אסיר את מירב הרקמה הניתנת להסרה בבטחה תוך שמירת אספקת הדם. עליך להבין כי הקטנה אגרסיבית מדיי עלולה לפגוע באספקת הדם ועלול להיגרם נמק של פטמה ורקמת שד. בפגישה תקבלי תובנה לקראת הניתוח: כיצד להתכונן לניתוח, כיצד לקבל את השינוי הגופני ולמה לצפות בתהליך. אנא צייני בעיות רפואיות קודמות וכן נטילת תרופות ועישון.

מבחינתי: בפגישה אעריך בעיות רפואיות רלוונטיות. אבדוק את מידת צניחת השד וגודלו, מיקום הפטמה על פני בית החזה ביחס לשד, מבנה בית החזה, איכות העור, אתרשם מאסימטריה אם קיימת ,דלקות בקפל העור מתחת לשד, מגודל העטרה ומצלקות קודמות.

מהלך הניתוח, התוצאה הצפויה והצלקות :

 בניתוח מוסרת רקמת שד ומהודקת מעטפת עור השד. רקמת השד מאורגנת על מנת לאפשר את הרמת הפטמה וליצור מבנה קטן וזקור יותר מעל בית החזה. אני נוהג למקם את הצלקות באופן האסתטי ביותר, בגבול של מבנים אנטומים, כגון העטרה או קפל תת שדי. הצלקות נראות בבירור, אדומות, בחודשים הראשונים ובהמשך מטשטשות במידת מה, אך לעולם אינן נעלמות.

ישנן שתי אפשרויות לצלקות אחרי ניתוח הקטנת שדיים:

1)  צורת "סוכריה על מקל"

בהקטנת שדיים בינונית ניתן לעיתים להסתפק בצלקות בהיקף העטרה ואנכית לעטרה כלפי מטה.

 2)  צלקות בצורת "עוגן"

במרבית המקרים, נדרשת גם צלקת בקפל תת שדי

הצלקות הינן בהיקף העטרה, קו אנכי לעטרה וקפל תת שדי.

 התוצאה המיידית בתם הניתוח אינה התוצאה הסופית, מעטפת עור השד שהודקה בניתוח תתרופף במידת מה וחלקו התחתון של השד יקבל צורה קמורה יותר בחודשים אחרי הניתוח.

תהליך ההחלמה וחזרה לשגרה:

יממה לאחר הניתוח ניתן להסיר את החבישה ולהתקלח. לעיתים נדרשת השארת נקז. המדבקות הלבנות על החתכים נשארות עד שנושרות או מוסרות על ידי בביקורת. יתכנו גלדים או הפרשה קלה בחתך. יש להשתמש בחזיה ללא ברזלים במשך כל היממה כחודש לאחר הניתוח. אני מעודד הליכה כבר בערב יום הניתוח.  נסי להימנע מפעילות גופנית אינסטנסיבית או נשיאת משקל.  משך ההחלמה הראשוני הינו כשלושה - ארבעה שבועות.

התאמת ציפיות, תופעות לוואי וסיבוכים:

מספר נקודות שעליך להבין על מנת להתאים את צפיותיך לתוצאה האפשרית:

  • למרות שההחלמה הראשונית הינה מספר שבועות בלבד, התוצאה בתום הניתוח ממשיכה להשתנות במשך כחצי שנה עד שנה.   
  • ניתוח הרמת שדיים פוגע עד כדי מבטל את יכולת ההנקה, אין זה סיבוך אלא מהלך צפוי בשל חיתוך חלק מצינוריות החלב ברקמת השד
  • עליך לקחת בחשבון כי יתכן צורך בניתוח נוסף לתיקון. טרם פגישת הייעוץ אנא קראי את טופס ההסכמה לניתוח הקטנת שדיים.

סיבוכים ספציפיים נוספים:  

  • דימום - חלקם נראים כשטף דם הנספג ללא התערבות, במקרים נדירים יש לעצור דימום בחדר ניתוח.
  • זיהום - זיהום של חתך, ניתן לרוב לטיפול בטיפול אנטיביוטי.
  • בעיות ריפוי חתך - בעיה שכיחה למדי לאור אורך החתך וניתנת לטיפול בהחלפת חבישות וטיפול מקומי עד לריפוי מלא.
  • ירידה בתחושה לפיטמה ועטרה עלולה להיות זמנית או קבועה.
  • אופי הצלקת (עדינה ומטושטשת לעומת צלקת בולטת ונוקשה) תלוי במידה רבה בתכונות ביולוגיות של הגוף שלך. גם צלקות בולטות ונוקשות (המוגדרות צלקות היפרטרופיות) ניתנות לטיפול ולשיפור.
  • ירידה באספקת הדם לפטמה ועטרה עלולה לגרום לנמק של פטמה ועטרה. במקרה של סיבוך נדיר זה, יבוצע שחזור מאוחר של הפטמה מעור במקום וקעקוע רפואי של עטרה.  
  • אסימטריה, מיקום פטמות שאינו אידאלי, לעיתים יש צורך בתיקון בניתוח

מטופלים רבים אשר שוקלים ניתוח עשויים למצוא צילומי "לפני" – "אחרי" מאוד שימושים ועשויים ללמוד על תוצאות אפשריות, מיקום צלקות ואופיין. ידע זה יאפשר לך לנהל שיח פורה ויעיל יותר עמי בפגישת הייעוץ. התמונות להלן מפורסמות לאחר מתן רשות המטופלות

ozio_gallery_nano